Wpisy wg tagów: ‘układ hamulcowy’

Czy oszczędzanie na częściach hamulcowych jest opłacalne?

Full Set Brake Discs and PadsUkład hamulcowy jest układem, dzięki któremu samochód wytraca prędkość, zwalnia i ostatecznie zatrzymuje się. Sprawność podzespołów tego układu to kwestia nie podlegająca dyskusji. Jest to najważniejszy układ zapewniający nam bezpieczeństwo tak więc wszystko musi być w 100% sprawne. Kierowcy często nie przykładają do tego większej uwagi i lekceważą stan techniczny klocków, tarcz czy przewodów hamulcowych. Read the rest of this entry »

Tajemnice tarcz hamulcowych

Narodziny tarcz hamulcowych odbyły się prawie 60 lat temu, bo w roku 1953. Od tego momentu z powodzeniem zaczynają całkowicie wypierać tradycyjne hamulce bębnowe. Ich największy debiut, podczas którego producenci przekonali się o ich zaletach, odbył się podczas wyścigu Le Mans. Wtedy to pojazdy, które były wyposażone w hamulce tarczowe, wygrywały wyścig. Read the rest of this entry »

Układ hamulcowy – objawy zużycia

Układ hamulcowy jest jednym z ważniejszych układów samochodowych poprzez fakt, iż ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Hamulce, choć są stworzone z wytrzymałych materiałów to nie są w stanie działać w nieskończoność. Jakie są pierwsze objawy zużycia poszczególnych elementów układu hamulcowego? Read the rest of this entry »