Fotele samochodowe

Fotele samochodowe to części nierozerwalnie związane z każdym modelem samochodu. Roli, które spełniają, nie trzeba chyba tłumaczyć żadnemu czytelnikowi… Zapewniają one wygodną jazdę, bezpieczeństwo, a dzięki nim możliwe jest podróżowanie z punktu A do punktu B. Wystarczy sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie, czy ktoś wyobraża sobie jazdę bez foteli samochodowych? Zdarza się jednak, że to coś więcej niż zwykłe fotele…

Dokładnie tak jest biorąc pod uwagę fotele kubełkowe. Tego typu fotele samochodowe używane są do celów sportowych (rajdy, wyścigi etc.) a często również w procesie modyfikacji i tuningu. Jakie zadania zatem sprawują? Otóż, głównym i podstawowym zadaniem jest odpowiednie trzymanie ciała kierowcy, co przydaje się zwłaszcza w sportach. Determinuje to kształt foteli, które są głębokie i stosunkowo wąskie. Dzięki temu użytkownik znacznie bardziej „czuje” swoje auto, a same prowadzenie jest dużo bardziej dokładne.

Poza tym, fotele samochodowe kubełkowe mają niezwykle duży wkład w bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Szczególnie te, od renomowanych producentów, produkowane są z niezwykle trwałych i twardych materiałów aby fotel samochodowy nie zniszczył się w trakcie wypadku i nie stwarzał zagrożenia dla życia ludzi.

Fotele samochodowe tego typu muszą mieć przyznaną adekwatną homologację, dzięki której możemy być pewni, że dany produkt jest wygodny i bezpieczny dla każdego użytkownika. Fotele homologowane zwykle można użytkować przez 5 lat od daty produkcji, która znajduje się na metce.

Z czego zbudowane są fotele samochodowe typu kubełkowego? Najczęściej jest to włókno szklane, lub mieszanka tego tworzywa z kevlarem. Takie produkt są bardzo wytrzymałe na zgniecenia i rozciągliwość, pozostając jednocześnie bardzo lekkimi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *