Wpisy wg tagów: ‘silnik’

Diesel czy LPG?

dieselObecne koszty utrzymania samochodu są bardzo wysokie, więc nie dziwne, że kierowcy szukają oszczędności tam gdzie się da. Ciężkie dla budżetu są także koszty paliwa. Jednym z takich pytań odnośnie oszczędności to diesel czy LPG? Read the rest of this entry »

Co najczęściej psuje się w używanych samochodach?

muscle-car-engine-showdown-8Kiedy decydujemy się na zakup nowego samochodu, wybór pada najczęściej na samochód z rynku wtórnego. Zakup używanego samochodu zawsze będzie wiązać się z większym ryzykiem, że może dojść do usterek części. Dzisiaj prezentujemy, które elementy psują się najczęściej. Read the rest of this entry »

Głowice silnika

Gdybyście mieli nas zapytać o najbardziej skomplikowane elementy współczesnych silników, pewnie część z nas odpowiedziałaby – głowica silnika. Bez niej, żadna jednostka napędowa nie miałaby szans na poprawne funkcjonowanie. Tematem dzisiejszego artykułu będą głowice silnika, a mianowicie jaka jest ich budowa, jakie mają funkcję i jak je dzielimy. Read the rest of this entry »

Silnik

We współczesnych czasach ilość silników stosowanych w samochodach może przyprawić o ból głowy. Nic więc dziwnego, że opisanie wszystkich w jednym artykule to zadanie wręcz niemożliwe. Mimo to w dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić najpopularniejsze jednostki napędowe, ich budowę, zasady działania i to w jakich samochodach występują. Read the rest of this entry »