Co najczęściej psuje się w używanych samochodach?

muscle-car-engine-showdown-8Kiedy decydujemy się na zakup nowego samochodu, wybór pada najczęściej na samochód z rynku wtórnego. Zakup używanego samochodu zawsze będzie wiązać się z większym ryzykiem, że może dojść do usterek części. Dzisiaj prezentujemy, które elementy psują się najczęściej.Pierwszym elementem, który wykazuje najwięcej awarii w kilkuletnich samochodach jest pompa paliwa. Najczęściej do uszkodzenia dochodzi, kiedy w baku jest już mało benzyny, gdyż wtedy jest obciążona większą pracą. Warto więc dbać, by zawsze było wypełnione przynajmniej 15% baku. Do przewodu paliwowego mogą także dostać się drobinki, które zbierają się przy dnie, doprowadzając do do zatkania przewodów i zgaśnięcia silnika.

Następną częścią, której zdarzają się liczne usterki jest alternator. Bywa, że kiedy próbuje uruchomić się silnik, alternator pracuje bardzo powoli, a światła samochodu przygasają. Kierowcy najczęściej twierdzą, że to wina akumulatora, a okazuje się, że winny jest alternator. Częstą przyczyną słabej pracy alternatora jest korozja na złączach, którą wystarczy usunąć.

Do częstych awarii dochodzi także w przypadku rozrusznika, jednak nie jest to urządzenie drogie, więc nie należy wahać się z wymianą.

Warto kontrolować także układ chłodzenia pojazdu, a tam może dojść do usterek jak cieknące przewody, przerdzewiała chłodnica, czy niesprawny termostat. O problemach w tym układzie będzie sygnalizować czerwona kontrolka z symbolem termometru, jednak najczęściej na naprawy jest już za późno.

Problemy pojawią się także w gumowych elementach silnika, czyli pasek klinowy i inne przewody. Kierowcy często nie zwracają uwagi na te części, jednak i tutaj dochodzi do częstych awarii. Warto dokonywać przeglądu silnika, nawet samemu w domowych warunkach. Łatwo stwierdzić wycieki z silnika, czy zniszczone gumowe elementy, a wtedy jak najszybciej trzeba udać się do mechanika.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

4 Comments

  1. mam auto używane i niestety alternator zepsuł mi się już 2 razy… Dobrze, że udało się go szybko naprawić i jak na razie jest względny spokój. Mam nadzieję, że teraz chociaż na chwilę będzie spokój z usterkami…

  2. Jestem zdania, że jeśli kupujemy używany samochód to wymiana części prędzej czy później jest nieunikniona i nie warto na tym zanadto oszczędzać. Oczywiście są na rynku dobrej jakości tańsze zamienniki, ale jak wszystko w życiu, tak i tutaj zakupów dokonywać należy z głową – zbyt duża oszczędność może narazić nas na większe koszty w przyszłości. Na blogu https://suzuki-blog.pl/ znaleźć można więcej ciekawych wpisów związanych z motoryzacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *