Dlaczego Fordy Focusy są tak powszechne?

części do Forda Focus

Jeżdżąc po miejskich ulicach, czy to samochodem, autobusem, czy nawet rowerem, da się zauważyć dominacje pewnych modeli wśród tłumu poruszających się w ruchu ulicznym maszyn. Z pewnością rewelacją ostatnich lat jest Ford Focus, którego spotkać można właściwie na każdym parkingu, skrzyżowaniu i nawet najmniejszej uliczce. Czym jest to spowodowane i z czego wynika tak duża popularność tego konkretnego modelu samochodu?

Strona ekonomiczna

Nie ma co ukrywać, jednak samochód jest wydatkiem dość znaczącym dla domowego budżetu. Wybranie konkretnego modelu auta musi być zatem poprzedzone nie tylko oceną jego wyglądu, stanu wyposażenia, czy tez spalania. Bardzo ważne jest serwisowanie auta i jego naprawy.

Jest to pierwszy i być może jeden z najważniejszych punktów dlaczego Fordy Focusy są tak popularne na naszych drogach. Zwyczajnie części do Forda Focusa są stosunkowo niedrogie, biorąc pod uwagę konkurencyjne modele i producentów aut. Dodatkowo zachodzi tu zjawisko kuli śnieżnej, a mianowicie im więcej na rynku tego konkretnego auta, tym więcej jest części do niego, a tym samym niższa jest ich cena. Klienci i posiadacze tego auta sami sobie ich cenę obniżają.

części do Forda Focus

Zastanawiając się nad popularnością Focusa nie można również zapominać o tym, jak dobrze wycenione jest to auto. Częstym przypadkiem wśród producentów samochodów jest bardzo duże przeszacowywane ich wartości. Zwyczajnie kosztują one zbyt dużo niż to co w sobie zawierają i co są faktycznie warte.

Sztandarowym przykładem tego zjawiska są samochody japońskie, które pomimo bardzo wysokiej ceny – znacznie wyższej niż Fordy Focusy – wcale wiele więcej nie dają użytkownikowi.
W Fordzie klient otrzymuje bardzo wyważoną i dobrze skrojoną ofertę auto, względem jego ceny.

Strona społeczna

Nie da się nie zauważyć, że duża części poruszających się po drogach aut, to samochody używane. Zdecydowanie dominującą ich częścią są pojazdy sprowadzane z zagranicy, jednak w dalszym ciągu bardzo duży kawałek tego motoryzacyjnego tortu stanowią pojazdy krajowe. A kto jest największych dostarczycielem krajowych aut używanych w naszym kraju? Z pewnością nie są to osoby prywatne. Są nimi firmy, które co kilka lat zmieniają swoja flotę samochodów.

Oczywistym jest, że auto firmowe ma być tanie w eksploatacji, w naprawach i w użytkowaniu. Jednocześnie ma być wygodne, wytrzymałe i w pełni funkcjonalne. A takie właśnie cechy posiada to auto. Części do Forda Focusa są tanie, auto stosunkowo mało pali i właściwie nie jest w żadnym stopniu podatny na np. korozję, przez co jest jednym z najpopularniejszych aut firmowych, które następnie firmy odsprzedają na rynek osobą prywatnym, kupując jednocześnie nowe auta, najczęściej ponownie ten sam model, z tym że aktualnego rocznika.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *