Samochód w letnie upały

car_summerLato to czas wysokich temperatur, które niekorzystnie mogą wpływać na nasz samochód. Podpowiadamy co robić, aby nie doprowadzić do niepotrzebnych awarii. Pierwsza i chyba najważniejsza zasada – pod żadnym pozorem w rozgrzanym samochodzie nie można zostawiać dzieci, ani zwierząt. Nawet gdy samochód stoi w cieniu, czy ma uchylone okno. Wraz z upływem czasu cień może się przesunąć i wtedy samochód będzie stał w pełnym słońcu.

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, otwierając okna powinno otwierać się te z tyłu. W przypadku otwarcia tych przednich zimne powietrze chłodzi intensywnie ramię i bark siedzącej przy nim osoby, co może powodować liczne choroby. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, nie należy używać do jazdy tanich okularów przeciwsłonecznych – męczą one szybciej wzrok, co wpłynąć może na bezpieczeństwo samochodu.

Mycie samochodu także nie powinno odbywać się w pełnym słońcu oraz gdy karoseria jest mocno nagrzana. Woda zmieszana z brudem po odparowaniu zostawi na lakierze brzydko wyglądające plamy. Dodatkowo nagłe schłodzenie gorącej karoserii może doprowadzić do naprężeń w metalu i szybach, co spowodować może nagłe rozpadnięcie się szyby nawet po kilkunastu minutach.

Parkując samochód należy uważać, czy w asfalcie nie ma widocznych zagłębień po oponach samochodów. Koła mogą utknąć w nagrzanym asfalcie. a po schłodzeniu może być problem z wyjechaniem.

Przy wymianie koła nie można ustawiać podnośnika na rozgrzanym asfalcie. Stopa podnośnika naciska na asfalt i może stopniowo się w niego wtapiać. Może to doprowadzić nawet do zsunięcia się samochodu z podnośnika.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

1 Comment

  1. Bardzo fajne rady, które warto stosować na co dzień. Od siebie dodam, że jeśli jedziemy gdzieś w trasę (jak to w wakacje) to koniecznie trzeba sprawdzić cały samochód i większość podzespołów. Oraz przygotować się (płyny w bagażniku, zapasowe żarówki) na wypadek problemów w drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *