Łożysko oporowe sprzęgła

Łożysko oporowe sprzęgła

Wszyscy użytkownicy cenią sobie produkt finalny – samochód. Aby jednak samochód powstał w formie, w jakiej każdy go zna, konieczne jest zaprojektowanie i wyprodukowanie wielu części niezbędnych do jego działania. Jedną z takich części są właśnie łożyska – w tym łożysko oporowe sprzęgła. Do czego służy ten podzespół?

Łożysko oporowe sprzęgłaZasada jest stosunkowo prosta – tam gdzie jest ruch i obciążenia, tam są łożyska. Obciążenia mogą być wywołane samym ruchem, bądź ciężarem urządzenia. Ze względu na to, że samochód służy do przemieszczania się, nie trudno domyślić się, że rodzajów łożysk w aucie jest bardzo dużo, podobnie jak samych rodzajów łożyskowania. Pamiętajcie, że rzeczywistość projektowa to nie widzimisię inżynierów, a konieczność otrzymania pewnych parametrów, które będą gwarancją trwałości i bezpieczeństwa.

Do czego służy łożysko oporowe?

Łożysko oporowe to część nazywana również przez specjalistów łożyskiem wyciskowym. Podzespół ten łączy ruchomy element sprzęgła od strony jednostki napędowej i stały mechanizm rozłączający od przekładni. Inaczej mówiąc, łożysko oporowe służy do przeniesienia nacisku, który jest niezbędny w procesie rozłączania sprzęgła. Obecnie łożyska oporowe montuje się głównie w tulei prowadzącej, która gwarantuje idealne wycentrowanie względem końcówek sprężyny talerzowej.

Warto dodać, że aktualnie coraz częściej we współczesnych samochodach montuje się koncentryczny siłownik sprzęgła, który stanowi po prostu połączenie siłownika sprzęgła i zwykłego łożyska wyciskowego. Pamiętajcie, ze sprzęgło funkcjonuje dzięki obecności wielu podzespołów o których niestety się nie mówi.

Wszelkie uszkodzenia i usterki łożyska oporowego sprzęgła należy potraktować z należytą troską. Co więcej łożysko wyciskowe należy wymienić za każdym razem, kiedy dochodzi do wymiany sprzęgła – taki zabieg zapewni wam idealną i długą pracę całego układu. Jeśli macie problem z zakupem odpowiedniego egzemplarza sugerujemy wam skorzystać z bogatej oferty łożysk, którą znajdziecie pod adresem centrumsprzegla.com/lozysko,oporowe/k,100055.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 Comments

  1. Fakt, że te usterki nie należą do najtańszych a niestety mialem okazję przekonać sie na własnej skorze..

    1. Lepszy mniejszy wydatek na konkretną część zanim dojdzie do większego uszkodzenia, niż zaniedbanie tego i wymiana całego układu. 😉 Trzeba spoglądać na to z tej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *