Czy oszczędzanie na częściach hamulcowych jest opłacalne?

Full Set Brake Discs and PadsUkład hamulcowy jest układem, dzięki któremu samochód wytraca prędkość, zwalnia i ostatecznie zatrzymuje się. Sprawność podzespołów tego układu to kwestia nie podlegająca dyskusji. Jest to najważniejszy układ zapewniający nam bezpieczeństwo tak więc wszystko musi być w 100% sprawne. Kierowcy często nie przykładają do tego większej uwagi i lekceważą stan techniczny klocków, tarcz czy przewodów hamulcowych.

Często nie zwracamy uwagi na piszczące klocki, drgania czy inne objawy awarii elementów układu hamulcowego, a kiedy przyjdzie czas naprawy, chcemy to zrobić jak najtańszym kosztem. Co prawda oryginalne komponenty są dosyć drogie, jednak obecnie na rynku motoryzacyjnym jest cała masa zamienników tych gorszych i tych lepszych w atrakcyjnych cenach. Oczywiście te najtańsze nie są dobrym rozwiązaniem, posiadają wiele mankamentów, są mało odporne na wysokie temperatury, a ich kształt jest często niedopasowany do standardów. Na rynku są też zamienniki dobrej jakości, które można zakupić już od 50 zł, co w porównaniu z cenami fabrycznych części jest dosyć korzystną ofertą.

Nie warto też oszczędzać na tzw. „robociźnie”. Owszem, dużo czynności przy układzie hamulcowym można wykonać w „domowym” garażu, zdarzają się jednak takie usterki, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Więc jeśli nie czujemy się na siłach, bądź po prostu nie wiemy w ogóle jak do tego podejść, lepiej będzie zawieźć auto do specjalistycznego warsztatu, gdzie zostanie nam udzielona pomoc. Nie szukajmy więc oszczędności, kiedy na przeglądzie mechanik zaleci nam wymianę uszkodzonych lub zużytych części. Od tych podzespołów zależy bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: www.nowe-hamulce.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *