Nie pozwól, by niesprawne amortyzatory zrujnowały ci wakacje!

Nie pozwól, by niesprawne amortyzatory zrujnowały ci wakacje!

Dla większości zapracowanych polaków wyruszenie w wakacyjną podróż to niezwykle wyczekiwany i bardzo ekscytujący czas. Doskonały nastrój bardzo szybko zniszczyć może jednak nieprzewidziany wypadek drogowy, nawet ten stosunkowo niegroźny…

Nie pozwól, by niesprawne amortyzatory zrujnowały ci wakacje!Z tego względu, a także po to, by chronić bezpieczeństwo kierowców i pasażerów korzystających tego lata z dróg postanowiliśmy przypomnieć wam o konieczności skontrolowania stanu technicznego układu zawieszenia w waszym samochodzie.  Pamiętajcie, że samochód to mimo wszystko komplet części, które z czasem ulegają eksploatacji. Wszystko się starzeje – to chyba oczywiste, a amortyzatory będące głównym elementem zawieszenia nie są wyjątkiem.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Większość użytkowników zapomina jednak o elementach układu zawieszenia. Dzieje się tak dlatego, że podzespoły te niełatwo dostrzec, a kierowcy są niemal pewni, że elementy te nigdy nie ulegną zużyciu. Oczywiście to zgubne myślenie, które może znacząco rzutować na bezpieczeństwo jazdy – nie mówiąc już o komforcie w trakcie prowadzenia samochodu.

Amortyzatory odgrywają bardzo istotną rolę, zapewniając stabilność pojazdu i umożliwiając użytkownikowi bezpieczne prowadzenie samochodu oraz ich zatrzymywanie w odpowiednim momencie. Zużycie tych podzespołów wpływa znacząco m.in. na zwiększenie drogi hamowania. Chyba nikomu nie trzeba uświadamiać, że każdy dodatkowy metr hamowania zwiększa ryzyko wystąpienia poważnej kolizji.

Aby uwypuklić tę kwestię, eksperci zalecają wykonywanie, przynajmniej raz w roku, kompleksowych przeglądów układu zawieszenia, a także wymianę zużytych elementów układu po 80 000 kilometrów. Doskonałą ofertę elementów układu zawieszenia znajdziecie pod adresem polskiego dystrybutora autoamortyzatory.pl, gdzie na szeroką gamę produktów składają się produkty renomowanych producentów z tego sektora sprzedażowego. Nie lekceważcie tych podzespołów, jeśli nie chcecie utracić precyzji prowadzenia pojazdu, umiejętności szybkiego hamowania oraz ogólnej stabilności pojazdu.

Zrozumienie istoty bezpieczeństwa

Aby uświadomić użytkownikom znaczenie komponentów układu zawieszenia przedstawimy wam kilka faktów, które z pewnością przekonają was o konieczności ich prawidłowego działania. Po pierwsze nawet jeden zużyty element tego układu może niekorzystnie wpływać na wydajność innych komponentów, co można zaobserwować w poniższych przykładach oddziaływania zużytych amortyzatorów:

  • Zużyte elementy mogą negatywnie wpływać na prowadzenie pojazdu; mniejsza przyczepność oraz zwiększenie kołysania pojazdu,
  • Gorsze zatrzymywanie pojazdu,
  • Słaba stabilność pojazdu; nadmierne przenoszenie obciążeń na boki podczas wykonywania manewrów skręcania.

Wymiana zużytych elementów układu zawieszenia pozwala chronić użytkownika przed wyżej wymienionymi niedogodnościami. Oprócz tego inne, kosztowne komponenty pojazdu zostaną także uchronione przed przedwczesnym zużyciem. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wymianą zużytych elementów układu zawieszenia jest bezpieczeństwo – to niezwykle istotna kwestia w okresie wakacyjnym, kiedy użytkownicy wybierają się w podróż.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

3 Comments

  1. Nie rozumiem kierowców którzy oszczędzają na tych częściach, przecież to są kwestie bezpieczeństwa

  2. Zawsze sprawdzam amortyzatory przed wyjazdem w dłuższą trasę, jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Dokładnie, bezpieczeństwo jest najważniejsze, zwłaszcza gdy jadąc gdzieś zabieramy rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *