Jak wybrać odpowiedni alkomat do użytku domowego? Sprawdź nasze porady!

Alkomat kojarzy nam się z kontrolą drogówki, a wielu z nas z poważnym wykroczeniem czyli jazdą na tzw. podwójnym gazie. Od pewnego czasu alkomat stał się jednak bardzo powszechnym i łatwo dostępnym produktem, które może nas uratować od przykrych konsekwencji, które wynikają z jazdy pod wpływem alkoholu. Obecnie na rynku mamy szerokie możliwości wyboru produktów tego typu. My doradzamy co zrobić, by zakup był dla nas trafiony, a eksploatacja alkomatu nie stała się czymś uciążliwym.

sklep-alkomat

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup takiego urządzenia jak alkomat musimy wiedzieć, co jest kluczowe i na co zwrócić uwagę. Najlepiej jest korzystać z usług sklepów lub salonów, które dają nam możliwość szerokiego wyboru produktów tego typu. Jednym z nich jest Sklep-alkomat.pl, który oferuje ogromny wybór bardzo dobrej jakości produktów z różnych przedziałów cenowych. Jeśli chodzi o samo urządzenie to kluczowe są takie elementy jak wielkość czujnika, możliwość przełączania pomiędzy różnymi trybami pracy oraz pomiarów, czujnik przepływu powietrza który wykryje zbyt słaby do wykonania prawidłowego pomiaru wydech, a także zakres i dokładność pomiarów, ilość pomiarów pomiędzy kalibracją, a także jakość i czytelność wyświetlacza. Chcąc wybrać dobrej jakości alkomat musimy dokładnie sprawdzić wszystkie wyżej wymienione cechy i upewnić się, czy spełni on nasze oczekiwania. Kluczowe jest również to, czy dany alkomat posiada odpowiedni atest.

Interesujące funkcje dodatkowe w alkomatach

Z pewnością warto zainteresować się, czy wybrany przez nas alkomat ma jakieś dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej usprawnią jego użytkowanie. Najczęściej spotykanymi opcjami ponad te standardowe są pamięć pomiarów oraz możliwość samodzielnej wymiany czujnika. Pierwsza pozwala na zapamiętanie kilku ostatnich pomiarów wykonywanych naszym urządzeniem, natomiast druga opcja umożliwia własnoręczną wymianę sensora, a co za tym idzie zaoszczędzi nam wizyty w serwisie oraz dodatkowych kosztów.

Ceny popularnych na rynku alkomatów

Koszty zakupu takich urządzeń wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Oczywiście im droższy alkomat tym posiada więcej funkcji, a co najważniejsze oferuje większą dokładność wykonywanych pomiarów. Decydując się na zakup pamiętajmy, by zawsze zapytać o możliwość dokupienia pakietu przeglądów oraz kalibracji naszego urządzenia. Może to nam zaoszczędzić wielu kłopotów, a co ważne dodatkowych kosztów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 Comments

  1. Alkomat to nie tylko bardzo przydatne urządzenie, ale i świetny pomysł na wyjątkowo praktyczny prezent. Super artykuł, zwłaszcza w okresie przedświątecznych szaleństw zakupowych i późniejszych karnawałowych imprez, po których niejednemu kierowcy przyda się odpowiedni alkomat.

  2. Decydując się na zakup alkomatu warto pomyśleć o zainwestowaniu większej kwoty, by nabyć bardziej profesjonalny model. Pozwoli to na znacznie precyzyjniejsze odczyty, niż w przypadku modeli budżetowych. W dalszym ciągu nie powinno się myśleć o wsiadaniu „za kółko” po spożyciu alkoholu, lepiej jednak zawsze mieć pod ręką porządny alkomat. Więcej wpisów z dziedziny motoryzacji znaleźć można na stronie https://www.renault-blog.pl/ gdzie umieszczane są porady i ciekawostki w całości poświęcony francuskiej marce samochodowej Renault.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *