Podnośnik koszowy czy rusztowanie – co wybrać

podnośnik koszowy

Przy pracach budowlanych czy remontowych, które odbywają się na dużej wysokości, absolutnym priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się, co wybrać – podnośnik koszowy czy rusztowanie. Podpowiadamy!

Podnośnik koszowy zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo

Dawniej przy pracach budowlanych na wysokości standardem było wykorzystanie metalowego rusztowania. Przy malowaniu, tynkowaniu czy innych pracach, poruszanie się było bardzo utrudnione. Aby dostać się na inny poziom, konieczne było wykorzystanie drabiny, co było dość niebezpieczne. Wystarczy, że jeden element konstrukcji jest niestabilny, by doszło do tragedii.

podnośnik koszowy

Obecnie standardem jest raczej wykorzystanie podnośników koszowych, czyli pojazdów z wysięgnikiem teleskopowym. Kosze wyposażone w uprząż osobową pozwalają na wyeliminowanie ryzyka. Warto zdecydować się na wynajem podnośnika kosztowego nie tylko ze względu na kwestie bezpieczeństwa, ale i fakt, że pozwala na wykonanie pracy w o wiele krótszym czasie.

Wypożyczalnia maszyn budowlanych

Wykorzystanie podnośnika koszowego nie musi łączyć się z wielkimi kosztami. Nie trzeba przecież kupować maszyny. Rozwiązaniem może być wynajem sprzętu budowlanego. Warto w tym celu wybrać się do wypożyczalni maszyn budowlanych, gdzie znajdziemy różne modele podnośników, w tym najnowsze modele i modele pozwalające na wykonanie pracy na dużych wysokościach. W ten sposób nie ponosząc ogromnych kosztów możemy szybko i bezpiecznie wykonać pracę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *