Dobre opony letnie do podstawa!

Samochody miejskie to tzw. auta segmentu B, które nadal cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku europejskim. Pamiętajmy jednak, że właściciele takich aut poruszają się w specyficznych warunkach drogowych, w których dobór opon stanowi jeden z ważniejszych czynników, zwłaszcza w okresie letnim. Sprawdzamy, jakie opony będą w takiej sytuacji najlepsze.

Zwinne i ekonomiczne

Z reguły, tzw. samochód miejski to niewielkie, bardzo praktyczne i funkcjonalne autko, które może nie powala ilością miejsca w środku oraz spektakularnymi osiągami, jednak jego główną zaletą jest przede wszystkim zwinność, małe spalanie oraz niewielkie koszty eksploatacyjne. W dużej mierze uzyskanie takich parametrów jest możliwe dzięki dobraniu odpowiedniego ogumienia, zwłaszcza w okresie letnim.

Trzy podstawowe parametry

Wybierając opony letnie do samochodu miejskiego należy pamiętać o trzech podstawowych kryteriach, a mianowicie: o skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, wytrzymałości na zużycie bieżnika oraz wpływie opon na zużycie paliwa. Te trzy parametry mają diametralny wpływ na bezpieczeństwo, koszty eksploatacyjne oraz komfort samego podróżowania samochodem.

Najlepsze z najlepszych

Najlepsze opony letnie do samochodów miejskich według testów specjalistycznych stowarzyszeń motoryzacyjnych, jak np.: ACE/GTU, a także profesjonalnych gazet motoryzacyjnych (m.in. Auto Bild, Auto Zeitung, Sportcars czy też Råd & Rön) to ogumienie firm Dunlop, Hankook, Goodyear oraz Continental. W czołówce znajdują się również opony marki Pirelli, Bridgestone oraz Nokian. Każda z tych firm gwarantuje użytkownikom maksimum osiągów oraz bezpieczeństwa przy zachowaniu minimalnych kosztów eksploatacyjnych.

Dobrej jakości zamienniki

Pamiętajmy, że w przypadku opon przeznaczonych do samochodów miejskich nie zawsze musimy decydować się na ogumienie z najwyższej półki. Jeżeli korzystamy z samochodu jedynie w warunkach miejskich, poruszając się z niewielkimi dopuszczalnymi prędkościami, wówczas możemy się zdecydować na ogumienie ze średniego segmentu budżetowego. Najważniejsza jednak jest systematyczna wymiana ogumienia w aucie. Oczywiście, obecnie na rynku można dostać tzw. opony całosezonowe lub wielosezonowe, jednak nie zawsze są one w stanie zapewnić prawidłową trakcję podczas letnich upałów. Opony letnie mają to do siebie, że są wykonane z twardego materiału, przeważnie z dużą domieszką sadzy. Takie zestawienie pozwala na zachowanie maksymalnej przyczepności nawet przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Zachowana zostaje sztywność oraz „świeżość” bieżnika. Najważniejsze jednak przy wyborze ogumienia do samochodu jest bezpieczeństwo, bez względu na panujące warunki atmosferyczne oraz rodzaj dróg, po których jedziemy, Dlatego też warto zapytać specjalistę, jakie opony do konkretnego modelu samochodu oraz stylu jazdy będą najodpowiedniejsze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *