Przygotowanie samochodu na jesień

autumnJesień w pełni, a co za tym idzie zmiana warunków atmosferycznych oraz tych panujących na drodze. Warto więc zastanowić się, nad odpowiednim przygotowaniem samochodu.Pierwszą rzeczą, którą warto się zająć jest dokładne umycie szyb po sezonie letnim, także od wewnątrz, aby poprawić widoczność w czasie jazdy. Zadbać należy także o pióra wycieraczek, które w tym okresie z pewnością będą pracowały częściej. Warto przetrzeć je wilgotną szmatką nasączoną środkiem z alkoholem. Jeśli pióra już są popękane i nie zbierają dokładnie wody, wtedy należy je po prostu wymienić.

Warto sprawdzić także dywaniki i nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne. Woda zalegająca na dywanikach może doprowadzić do parowania szyb. W okresie zimowym i jesiennym warto posiadać te tradycyjne gumowe dywaniki, które bardzo łatwo wyczyścić i wysuszyć. Ważna jest także kontrola uszczelek. Woda przenikająca do wnętrza samochodu będzie powodować nie tylko parowanie szyb, ale też może okazać się niebezpieczna dla zdrowia, dlatego szczelność okien, drzwi i prowadnic powinna być w nienagannym stanie.

Okres jesienno-zimowy to także konieczność większego zwrócenia uwagę na elektrykę w samochodzie. Jeśli posiada się starszy samochód warto podjąć próby samodzielnej konserwacji, gdzie wiązki elektryczne są słabo chronione.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *