Olej czy gaz – co powinno wypełniać amortyzator?

Wśród najważniejszych części zawieszenia bez wątpienia należy wymienić amortyzatory. Odpowiadają one za przyczepność pojazdu do jezdni, stanowiąc zabezpieczenie dla samochodu i kierowcy podczas najazdu na nierówności. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku dostępne są dwa główne rodzaje amortyzatorów, między którymi występują bardzo duże różnice. Mowa oczywiście o modelach olejowych i gazowych. Czym się różnią i które z nich są lepsze?

Read the rest of this entry »

Jak wybrać odpowiedni alkomat do użytku domowego? Sprawdź nasze porady!

Alkomat kojarzy nam się z kontrolą drogówki, a wielu z nas z poważnym wykroczeniem czyli jazdą na tzw. podwójnym gazie. Od pewnego czasu alkomat stał się jednak bardzo powszechnym i łatwo dostępnym produktem, które może nas uratować od przykrych konsekwencji, które wynikają z jazdy pod wpływem alkoholu. Obecnie na rynku mamy szerokie możliwości wyboru produktów tego typu. My doradzamy co zrobić, by zakup był dla nas trafiony, a eksploatacja alkomatu nie stała się czymś uciążliwym.

Read the rest of this entry »

Historia marki Fiat w Polsce

Historia marki Fiat w naszym kraju jest wyjątkowo bogata. Wiele osób wręcz twierdzi, że to właśnie współpraca z tym włoskim producentem w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozwoju naszego rynku motoryzacyjnego. Ta współpraca trwa do dnia dzisiejszego, zmieniła się jedynie jej formuła oraz oczywiście oferowane modele samochodów.

Read the rest of this entry »

Dlaczego ubezpieczenie na BMW jest droższe?

Kierowcy w Polsce już chyba przyzwyczaili się do wysokich opłat ubezpieczeniowych za swoje samochody. Co więcej, co jakiś czas pojawiają się nowe informacje odnośnie nowych podwyżek. Read the rest of this entry »

Dlaczego Fordy Focusy są tak powszechne?

Jeżdżąc po miejskich ulicach, czy to samochodem, autobusem, czy nawet rowerem, da się zauważyć dominacje pewnych modeli wśród tłumu poruszających się w ruchu ulicznym maszyn. Z pewnością rewelacją ostatnich lat jest Ford Focus, którego spotkać można właściwie na każdym parkingu, skrzyżowaniu i nawet najmniejszej uliczce. Czym jest to spowodowane i z czego wynika tak duża popularność tego konkretnego modelu samochodu? Read the rest of this entry »

Historia marki Citroen

Historia francuskiej marki samochodów osobowych jest jedną z bardziej ciekawych. Co więcej, mało kto wie, że w pewnym stopniu związana jest z naszym krajem. W 2019 roku koncern Citroen będzie liczył sobie okrągłe 100 lat. Przez ten czas marka miała swoje wzloty i upadki, aby ostatecznie stać się jednym z wiodących producentów na rynku światowym. Read the rest of this entry »

Podnośnik koszowy czy rusztowanie – co wybrać

Przy pracach budowlanych czy remontowych, które odbywają się na dużej wysokości, absolutnym priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się, co wybrać – podnośnik koszowy czy rusztowanie. Podpowiadamy! Read the rest of this entry »

Dobre opony letnie do podstawa!

Samochody miejskie to tzw. auta segmentu B, które nadal cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku europejskim. Pamiętajmy jednak, że właściciele takich aut poruszają się w specyficznych warunkach drogowych, w których dobór opon stanowi jeden z ważniejszych czynników, zwłaszcza w okresie letnim. Sprawdzamy, jakie opony będą w takiej sytuacji najlepsze. Read the rest of this entry »

Jaki olej silnikowy wybrać w okresie zimowym?

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego to priorytet dla zachowania dobrej kondycji całej jednostki napędowej. Na szczęście, od wielu już lat w samochodach osobowych nie ma potrzeby stosowania sezonowej wymiany oleju, czyli wykorzystywania olejów zimowych i letnich. Jaki jednak olej wybrać, aby skutecznie chronił on silnik w okresie zimowym? Read the rest of this entry »

Problem z wyborem amortyzatorów? Sprawdź, które będą dla Ciebie odpowiednie

Mimo starań o zachowanie samochodu w jak najlepszej kondycji, wielu kierowców popełnia różnorakie błędy mogące doprowadzić do szeregu awarii lub usterek. Problem w ich przypadku nie tkwi w braku chęci czy w zwykłym niedbalstwie, ale w niedostatecznej wiedzy na temat kluczowych mechanizmów auta. Jednymi z takich mechanizmów są amortyzatory samochodowe. Read the rest of this entry »