Zmiana koloru auta folią natryskową

hqdefaultJedną z popularniejszych form zmiany koloru auta jest jego foliowanie. Teraz coraz modniejsze staje się foliowanie natryskowe, które niesie ze sobą wiele zalet.Pokrycie folią samochodu to głównie zalety – może ona zamaskować ubytki lakieru, a także nada autu atrakcyjniejszy widok. Powszechnie stosowana metoda foliowania polega na oklejaniu karoserii samochodu kawałkami folii, które ściśle przylegają do lakieru samochodu. Jest to mniej pracochłonne od lakierowania pojazdu, ale także wymaga dokładnego przygotowania auta do tego procesu.

Standardowe foliowanie ma jednak też swoje wady – szczególnie koszt (2,5 – 3,5 tys. zł), a także możliwość, że po kilku latach folia może się porysować, a zdarza się często, że zdejmując ją schodzi razem z lakierem.

Jedną z nowych form foliowania to forma natryskowa, tzw. Dip. Przede wszystkim tego typu powłoka posiada większą paletę kolorów, które można dodatkowo cieniować co daje dobry efekt. Nie  ma problemów także z pokrywaniem trudno dostępnych elementów, o nieregularnych kształtach, gdzie w przypadku tradycyjnego foliowania jest to niezwykle trudne, a czasem i niemożliwe. Taką powłokę znacznie łatwiej się aplikuje oraz łatwiej usuwa.

Dzięki tej metodzie można uzyskać wiele efektów – począwszy od standardowych jednokolorowych powłok, ale też folie matowe wyglądające jak welur, czy powłoki z metalicznym połyskiem.

Folie natryskowe są również tańsze. Kompleksowa usługa za zmianę koloru auta w ten sposób to wydatek rzędu 1,5 tys. zł. Można także próbować samemu wykonać taki zabieg. Folię w płynie można kupić na litry, a jeden kosztuje ok 150 zł (na pokrycie całego pojazdu zwykle potrzeba 7-8 litrów).

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 Comments

  1. Fajna sprawa i wcale nie taka droga, wydaje się byc bardzo łatwa w zastosowaniu, chciałbym kiedyś zrobić sobie cieniowanie tą właśnie metodą, jestem ciekaw efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *